Oprava oken poškozených kroupami

Největší hrozbou pro dřevěná okna, balkónové a vchodové dveře, je poškození celistvosti ochranné lazury. Toto poškození nejčastěji vznikne mechanickým poškozením při užívání oken, nebo při krupobití, kdy kroupy vysokou rychlostí naráží do oken a tak vznikne prasklina v ochranné lazuře, nebo dokonce kroupy proniknou hlouběji do dřeva a způsobí jeho kompresi, což vede k nevratnému poškození okna.

U mechanického poškození celého povrchu okna kroupami stačí při včasném zjištění závady okno lehce přebrousit a opětovně nanést vrchní lazuru v několika vrstvách. Při větším poškození musíme přistoupit k úplnému odstranění původní lazury, případné opravě dřevěné lamely a po té k postupnému nanesení třívrstvé ochranné povrchové úpravy.

Poslední, ale nejtrvalejší možností opravy již zabudovaných dřevěných oken je jejich opláštění oken hliníkovými profily. Před samotnou instalací okna opravíme, naneseme krycí vrstvu a po té osadíme okna, či vchodové dveře speciálními hliníkovými profily, které poskytnou, z exteriérové strany, Vašim oknům doživotní ochranu.

slogan02